Czyszczenie tapicerki skórzanej wymaga zastosowania odpowiednich środków, bezpiecznych dla tego materiału oraz efektywnych w działaniu. Materiały takie jak skóra, czy to naturalna jak i syntetyczna, źle znoszą wszelkiego rodzaju odplamiacze z zawartością rozpuszczalników. Należy o tym pamiętać jeżeli chcemy samodzielnie podjąć się działa czyszczenia mebli. Jest wiele dobrych jakościowo produktów do czyszcenia skór, niemniej jeżeli nie wiedzą Państwo co zastosować do danego rodzaju skóry, prosimy o kontakt - oferujemy bezpłatną konsultacje z naszym pracownikiem.

Czyszczenie tapicerki skórzanej przebiega w trzech głównych etapach. Są to: czyszczenie zasadnicze, odplamianie, i konserwacja materiału. Każdy z nich to odrębny proces, mający inne zadanie do spełnienia.
- czyszczenie zasadnicze - usunięcie głównych zabrudzeń, osadów tłuszczowych, nalotów
- odplamianie - niwelacja uciążliwych plam ciężkich, pozostałych po I etapie, wymaga użycia specjalistycznych odplamiaczy
- konserwacja - naniesienie preparatów zabezpieczajacych skórę, bogatych w związki z lanoliną, antyutleniacze, oraz filtry UV
Dla odpowiedniego zabezpieczenia skóry należy przeprowadzić każdy z wymienionych etapów. Etapy czyszczenia i odplamniania bez konserwacji narażą mebel na kilkukrotnie szybsze zużycie. Konserwacja, impregnacja to zbieg w którym powierzchnia skór powlekana jest środkami zmiękczajacymi i uelastyczniającymi. Wyższy stopień elastyczności to większa odporność na rozciaganie i pękanie powierzchni. Innym odmianem konserwacji to impregnacja, która poprzez naniesienie środka impregnujacego który zespala się z powierzchnią materiałów nadając im ochronną powłokę i znacząco wydłużając czas eksplatacji.
Wykonujemy:
- czyszczenie sof skórzanych, foteli, hokerów, puf, krzeseł
- konserwacje skór
- impregnacje mebli skórzanych
- czyszczenie skórzanych mebli zabytkowych